Nosidełko turystyczne – czyli aktywna rodzina jesienią

Może się wydawać, że czas wyjazdów i urlopów kończy się wraz z astronomicznym latem – a jednak nic bardziej mylnego. Jesień wcale nie musi kojarzyć się z ponurymi, deszczowymi dniami, na co najlepszym dowodem jest określenie „polska złota jesień”. Zwłaszcza październikowe popołudnia można spędzić na bardzo przyjemnych spacerach wśród bajecznie kolorowych liści. Można cenić jesienne wyprawy właśnie za to, że wokół jest malowniczo, a jednocześnie ciepło, ale już nie gorąco.

Witaj jesienna przygodo

Łagodna pogoda to bardzo ważny argument, gdy mowa o wybieraniu się w drogę z dzieckiem. Każdy troskliwy rodzic wie, że delikatny organizm dziecka trzeba chronić przed skrajnymi temperaturami, przed zbyt silnym słońcem, zbyt silnym wiatrem albo mrozem. Paradoksalnie, w trakcie letnich dni, w rodzinnym gronie można bezpiecznie korzystać z przechadzek tylko przez pewien czas, żeby unikać zbyt palącego słońca.

Z kolei jesień, o ile nie wiąże się ze zbyt dużym ochłodzeniem, zaprasza do długich spacerów w jesiennym, bardziej delikatnym słońcu. Ale troskliwi rodzice zastanawiają się także nad tym, jak zorganizować taki wspólny, rodzinny wypad tak, żeby nie był zbyt męczący dla małego wędrowca. Na szczęście i na to jest dobra rada.

Nosidełko turystyczne – w tych dwóch słowach mieści się przepis na udany, wspólny wypoczynek. Taki sprzęt to nic innego, jak wygodny fotelik dla dziecka, skonstruowany w taki sposób, żeby maluch mógł czuć się tam i wygodnie, i bezpiecznie. To oczywiście dość niezwykły fotelik – bo jego miejscem docelowym są plecy rodzica.

Pod tym kątem można opisać nosidełko turystyczne jako skrzyżowanie siedziska z plecakiem na stelażu – bo właśnie takie odczucia ma osoba dorosła, zakładająca nosidełko z małym turystą na pokładzie.

Takie rozwiązanie jest niesamowicie praktyczne – rodzic niosący dziecko ma bowiem zapewnioną pełną swobodę ruchów, przede wszystkim nie ma zajętych rąk. Może dość swobodnie pokonywać wiele rodzajów przestrzeni: nie tylko miejską dżunglę, ale także szlaki turystyczne wśród podmiejskich, a nawet zupełnie dzikich krajobrazów. Dla rodzin, które mogą skorzystać z takiej pomocy, otwiera się wiele możliwości: a jedynym ograniczeniem staje się tylko wspominana już pogoda. Na rynku konsumenckim znajduje się na tyle duży wybór nosidełek turystycznych, że można przebierać wśród poszczególnych modeli.

A różnią się one głównie detalami wykończeniowymi czy obecnością konkretnych udogodnień, takich jak na przykład kieszenie na podręczne drobiazgi i drobne bagaże.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *