Cennik usług kominiarskich – od czego zależy?

Praca kominiarza to zajęcie, które nie należy do najłatwiejszych. Z jednej strony, należy być wysoce wykwalifikowanym specjalistą, który świetnie zna wszystkie tajniki swojego fachu. By jednak zasługiwać na miano dobrego fachowca, należy mieć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też sprawnie posługiwać się specjalistycznym sprzętem i równie swobodnie wykonywać konkretne zadania, wymagające często fizycznej siły i pewnego sprytu. Warto pamiętać o tych wszystkich aspektach, zanim zacznie się krytycznie oceniać cennik usług kominiarskich jako zbyt wygórowany.

Cennik usług kominiarskich, czyli za co płacimy

Kominiarza należy zapraszać do swojego domu przede wszystkim z dwóch powodów. To jedyna kompetentna osoba, która skontroluje stan komina, czyli jego drożność i stan fizyczny, a także dokona w odpowiedni sposób czyszczenia przewodu kominowego. Obie te czynności to zadania, które należy przeprowadzać rutynowo, w określonych odstępach czasu. Trzeba więc liczyć się z tym, że kominiarz będzie regularnie zaglądającym do domu gościem – i nim wybierze się fachowca, który zostanie naszym konsultantem w sprawie przewodów kominowych, warto upewnić się, że ma się do czynienia z profesjonalistą – który zna swój fach i słusznie inkasuje należności, które są zapisane w cenniku świadczonych przez niego usług.

Cennik usług kominiarskich zależy jednak nie tylko od tego, jak swoje umiejętności wyceni konkretny kominiarz czy firma, która takie usługi oferuje. Wiele zależy też od warunków, w jakich trzeba będzie wykonywać te rutynowe, ale wciąż odpowiedzialne i niezbyt łatwe zadania. O cenie rozstrzygać może więc między innymi typ zabudowy, do jakiej zaprosi się kominiarza – cena wzrasta nie tylko z liczbą kominów, ale też w zależności od tego, czy nalicza się ją według ilości kominów czy też powierzchni, na jakiej prowadzi się prace.

Gdy wiadomo już, jaki rodzaj budynku potrzebuje kontroli lub dokonania konkretnych prac, wciąż trzeba wycenić poszczególne usługi. Podstawową czynnością, jakiej dokonuje każdy kominiarz, jest czyszczenie komina, czyli usuwanie nadmiaru sadzy, jaka uwolniła się podczas spalania opału i osiadła na ścianach komina, nie zdoławszy wydostać się poza jego wnętrze. Jednak czyszczenie to dopiero początek cennika, ponieważ w grę może wchodzić także fryzowanie (rozwiercanie przewodów) i uszczelnianie komina, czyli podstawowe metody na zaradzenie zdiagnozowanym problemom. Warto pamiętać, że wycenie podlega także wystawienie eksperckiej opinii na temat stanu przewodu kominowego.

Konsultacja merytoryczna artykułu: http://www.uslugikominiarskie.com.pl/

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *