Odpowiedni atlas treningowy i elementy

Popularność atlasów treningowych wynika z możliwości wykonywania na nich wszechstronnego treningu. Wykorzystanie przy atlasie różnych drążków, uchwytów czy gryfów pozwala na realizowanie ćwiczeń na wszystkie partie mięśni. W każdym atlasie może być zastosowany dodatkowy uchwyt do atlasu, który pozwala na zwiększenie ilości możliwych do realizowania na urządzeniu ćwiczeń.

Atlasy treningowe pozwalają na użytkowanie ich również w domach. Ich wielofunkcyjność pozwala na zapewnienie możliwości wykonywania przy ich użyciu ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz na wszystkie partie mięśni. Dopasować można do pomieszczenia różnej wielkości atlasy sportowe. Wybierać można w ten sposób atlasy o wymiarach pozwalających na wygodne umieszczenie ich w domu.

Elementy do wykorzystania przy atlasach

W atlasach można korzystać z różnych typów siedzisk czy oparć. Wpływają one na wygodę użytkowania urządzenia. W sklepach sportowych można również znaleźć szeroki zakres dodatkowych uchwytów, gryfów. Pozwala to na znaczne zwiększenie ilości możliwych do realizowania na atlasach ćwiczeń. Szczególnie w atlasach używanych w siłowniach można korzystać z bardzo dużego zakresu dostępnych uchwytów dodatkowych, które można wymieniać w celu realizowania wszelkiego rodzaju niezbędnych ćwiczeń.

Na atlasach sportowych można wykonywać różne rodzaje ćwiczenia. Są to takie ćwiczenia jak:
– wyciskanie na ławeczkach
– ćwiczenia mięśni nóg
– pompki z wykorzystaniem podpórek
– ćwiczenia na brzuch
– ćwiczenia różnych partii mięśni pleców, grzbietu, rąk, jak bicepsy czy tricepsy.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *