Co trzeba zrobić, żeby zostać mistrzem wrotek klasycznych?

Rozrywki bywają różne. Jedni lubią łowić ryby, drudzy uwielbiają dalekie wycieczki rowerowe, a jeszcze inni jazdę na wrotkach. Przy czym wrotki to nie tylko rodzaj hobby, ale i dyscyplina sportu. Zawodnicy, którzy kochają wrotki klasyczne, muszą przygotować się na to, iż jest to bardzo loteryjna dyscyplina. Oznacza to, iż sukcesy i porażki to suma formy i odrobiny szczęścia bądź jego braku.

wrotki klasyczne

Jakie cechy powinien mieć profesjonalny wrotkarz, by odnosić sukcesy?

Przede wszystkim powinien mieć atletyczną budowę ciała i nie bać się ogromnych prędkości. Sportowa rywalizacja to nie piknik i tutaj trzeba wyzwolić największą możliwą prędkość. Jest ona potrzebna po to, by móc zwyciężać. Zawodowy wrotkarz musi również odznaczać się idealnym poczuciem równowagi. Odpowiedni balans plus dobra intuicja i odpowiednio dobrane tanie wrotki klasyczne to najlepszy przepis na prześcignięcie rywali.

Oczywiście sam trening na torze nie wystarczy, gdyż najważniejsza jest siłownia. Bez niej nogi byłyby, jak z waty i nawet najlepsze czucie powietrza podczas jazdy, nic by tu nie pomogło. Profesjonalny sportowiec musi dbać o zbilansowaną dietę i odnowę biologiczną. Jest to takie sportowe abecadło, o którym wiedzą nawet amatorzy wrotek klasycznych.

Czy w tej dyscyplinie sportu zdarzają się kontuzje?

Niestety, wrotkarstwo podobnie jak inne dziedziny sportu nie jest od nich wolne. Urazy zawodników to chleb powszedni. Zwłaszcza staw skokowy i kolanowy jest szczególnie narażony na ryzyko złamań lub skręceń. Niemniej procedura w przypadku kontuzji na torze wrotkarskim jest taka sama jak w przypadku innych dyscyplin. Zawodnik przechodzi rehabilitację, a gdy wyzdrowieje- wraca do rywalizacji.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *