Łyżwy figurowe damskie, czyli jak zaprzyjaźnić się z zimą

Mówiąc o aktywnym wypoczynku, o spędzaniu wolnego czasu poza domem, na rekreacji, myślimy zazwyczaj o ciepłej porze roku. To wtedy na dworze sprzyjają sprzyjające warunki, by móc planować bieganie, rowerowe przejażdżki czy zabawę na rolkach. Takie aktywności potrafią nie tylko wypełnić czas, ale i zastąpić inne formy sportowego treningu, czyli dbania o kondycję i ładną sylwetkę. Kiedy temperatura spada a dni robią się krótsze, pogoda pozornie zniechęca do tego, żeby kontynuować zdrowe rekreacyjne nawyki. I choć rzeczywiście pewnych form aktywności nie można praktykować w zimowych warunkach, to ośnieżona i mroźna pora roku otwiera przed nami zupełnie nowe sportowe możliwości. Zaprasza na przykład do odkrycia sztuki jazdy na łyżwach.

Łyżwy figurowe damskie – dobrzy przyjaciele na czas zimy

Dbanie o dobrą formę i zgrabne ciało zajmuje przez cały rok zwłaszcza panie – i chociaż jazdę na łyżwach można polecić jako zimową rozrywkę osobom różnej płci i w różnym wieku, to właśnie kobiety mogą być z tego rodzaju sportu najbardziej zadowolone. Dzięki regularnym wizytom na lodowisku można gruntownie zadbać o własną formę, a nawet przyspieszyć odchudzanie – co więcej, łyżwiarki bardzo szybko stają się pełne gracji.

Trening aerobowy – tak można opisać sportowym językiem przejażdżkę na łyżwach. Poruszając się po lodzie w specjalnych butach, trzeba zmuszać do aktywności cały układ ruchu: żeby utrzymać równowagę w tych niełatwych warunkach, jechać przed siebie, a nawet wykonywać konkretne figury. Ciało łyżwiarza jest w ciągłym ruchu, intensywniej pracują wtedy układy oddechowy i krwionośny, co jest dobre dla całego ciała, a szczególnie dla serca. Jazda na łyżwach działa więc pozytywnie na pracę układu sercowo-naczyniowego, minimalizując ryzyko wystąpienia groźnych schorzeń. Jeżeli zaś jeździ się na świeżym powietrzu, można szybko poprawić swoją odporność.

Łyżwiarz funduje sobie jednak również świetny trening niemal wszystkich mięśni ciała – a taki trening to też okazja do zgubienia zbędnych kilogramów. Rzecz jasna, najbardziej aktywne są:

  • nogi
  • pośladki

Jednak każda przejażdżka angażuje też mięśnie rąk i górnej części tułowia. Wypracowując ruchową koordynację, można stopniowo stawać się coraz bardziej świadomym własnego ciała, nabrać płynności w ruchach. Osoby jeżdżące na łyżwach także poza lodowiskiem poruszają się z zauważalną gracją – i to chyba wystarczająca rekomendacja dla pań, które szukają przyjemnego treningu, po którym będą mieć szansę prezentować się zjawiskowo.

Łyżwy figurowe damskie to zdecydowanie mądra inwestycja. Myśląc o sezonie zimowym, warto przejrzeć ofertę sklepów sportowych, oferujących tego rodzaju wyposażenie. Zakupy można zrobić w sklepie stacjonarnym – albo dokładnie przestudiować pełny asortyment sklepów prowadzonych w trybie online. Para łyżew może być zaproszeniem do całego świata sportów zimowych – i na pewno pomoże przekonać się, że zima nadaje zupełnie nowy smak słowu rekreacja. Łyżwiarstwo to długa lista korzyści zdrowotnych, ale też obietnica świetnej zabawy.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *