Modnie i bezpiecznie – co założyć na nogi podczas wyjścia na plażę?

Plażowe stroje kąpielowe są dość charakterystycznym elementem garderoby, o którym z pewnością żaden wczasowicz, którego celem wyjazdu jest kąpielisko, nie zapomni. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o obuwiu plażowym, które stanowi równie istotny element wyposażenia.

Dlaczego ich rola jest tak ważna? Powodów jest wiele. Buty na plażę mają bowiem za zadanie:

  • Zabezpieczenie przed skaleczeniami
  • Zwiększenie przyczepności pod wodą
  • Ochronę przed oparzeniami
  • Zapewnienie stabilnej pozycji dla stopy podczas sportów wodnych
  • Pomoc w utrzymaniu czystości i higieny

Te unikalne cechy wynikają bezpośrednio z konstrukcji takiego obuwia, a także zastosowanych w nim materiałów. Są one doskonale przystosowane do noszenia w wilgotnych warunkach, przez co znoszą nieustanne nasiąkanie, nie zapewniając przy tym warunków do rozwoju grzybów i innych drobnoustrojów. Łatwo jest je osuszyć i wziąć z sobą w dowolne miejsce – nawet jeśli buty na plażę całkowicie namokną, to wystarczy wystawić je na słońce i już po krótkim czasie będą nadawały się do ponownego umieszczenia w torbie czy bagażniku samochodu.

Czy buty plażowe mogą być stylowe?

Trzeba przyznać, że obuwie na plażę cechuje się dość charakterystycznym wyglądem, bardzo odmiennym od tego, do czego przyzwyczaiły nas bardziej wyjściowe klapki czy sandały. Nie oznacza to jednak, że nie da się ich wpasować do wakacyjnych stylizacji, łącząc ich praktyczne zastosowanie z nowymi trendami.

Bez problemu można znaleźć takie egzemplarze, które wyróżniają się bardzo pomysłowym designem, idealnie oddającym wakacyjną lekkość i zwiewność. Dzięki zastosowaniu dynamicznego, sportowego wzornictwa oraz intensywnych, silnie nasyconych kolorów, unikalne kompozycje zamieszczane na butach plażowych skutecznie przykuwają uwagę (i to w jak najbardziej pozytywny sposób).

Co cechuje dobre buty na plażę?

Z uwagi na jego rosnącą popularność, dostępne na rynku obuwie plażowe staje się dość zróżnicowane. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest dylemat – który produkt spisze się najlepiej? W jakie buty warto zainwestować?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – wszystko zależy od naszych preferencji. Niektóre modele przystosowane są do użytkowania pod wodą – stąd szczególny nacisk na przyczepność i stabilną podeszwę, inne natomiast mają zapewniać komfortowe warunki dla stopy, dlatego cechują się lepszą przepuszczalnością powietrza i wygodnym krojem. Najlepiej jest przymierzyć kilka egzemplarzy i samodzielnie zadecydować, który z nich odpowiada nam w największym stopniu.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *