Rękawki do pływania dla dzieci i z myślą o dzieciach!

Dzieci uwielbiają zabawę w wodzie – nad morzem, w basenie i sprawia im to ogromna radość. To nie tylko świetna forma zabawy, ale także aktywność, która dba o prawidłową postawę ciała dziecka, co pozwala w skuteczny sposób skorygować nieprawidłową sylwetkę. Dzięki systematycznemu pływaniu dziecko zdrowo się rozwija, a także jest sprawniejsze i wolniej męczy się podczas innych aktywność. Aby dziecko nie zraziło się do zabawy i pływania w wodzie, przed rozpoczęciem pierwszych kontaktów z wodą, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Akcesoria, które sprawdzą się idealnie przy nauce pływania dla najmłodszych to w szczególności rękawki do pływania.

Baby and mother in a sea

Rękawki do pływania dla dzieci – dlaczego?

Rękawki do pływania zakładana są na ramiona i pomagają w utrzymaniu równowagi podczas oswajania się dziecka z wodą. Dodatkowo pełnią funkcję zabezpieczenia dziecka przed ewentualnym podtopieniem, oraz umożliwiają utrzymanie się dziecka na powierzchni wody. Przydadzą się za równo na basenach otwartych, zamkniętych, oraz na innych kąpieliskach (zbiornikach wodnych). Z rękawków do pływania dziecko nie tak łatwo się uwolni, w związku czym jest to bezpieczniejsza forma ochrony dziecka w wodzie, niż np. kółko. Często niestety rękawki są odrzucane przez dziecko, które skarży się na niewygodę, nie należy jednak poddawać się presji dziecka i zawsze pilnować, żeby miało je założone, jak tylko przebywa w pobliżu wody. Podczas wyboru odpowiednich rękawków, należy zwrócić uwagę na rozmiar rękawków, ponieważ odpowiednio dobrane, nie powinny krępować ruchów dziecka. Rękawki wykonane są z tworzywa sztucznego, które po napompowaniu i założeniu na ramię dziecka, pozwalają utrzymać się dziecku na powierzchni wody.

Atutem, które spowoduje, że dziecko chętniej założy rękawki, jest umieszczana przez producentów kolorowa grafika, często z motywem bajkowym. Na rynku dostępne są modele do pływania 0-2 lata, jak i przeznaczone dla starszych dzieci – możesz to sprawdzić na tej stronie: https://www.asport.pl/k/1200/rekawki-do-plywania/ . Na rękawkach powinna znajdować się również, informacja z dopuszczalną wagą dziecka, dla których są przeznaczone. Wszystkie modele charakteryzują się:

  • atrakcyjnym wyglądem
  • niewielkimi rozmiarami

co powoduje, że będą chętniej zakładane przez dzieci. Dzieci oswajane z wodą od najmłodszych lat nie będą bać się kąpieli, należy jednak pamiętać, że rękawki nie zastąpią nadzoru osoby dorosłej, dlatego mimo zabezpieczenia, trzeba mieć dziecko na oku. Akcesoria do pływania w postaci rękawków zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także uatrakcyjnią zabawę dziecka w wodzie.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *